کوهیــــــــــــــــــــار

کوهنوردی ،عکس از طبیعت ،محیط زیست،گردشگری...

همراه با هیات کوهنوردی کارگران استان در برنامه کوه روبار

جمعه 15/2/91 در  برنامه ای کوهپیمائی ای که بمناست  بزرگداشت روز جهانی کارگر برای صعود به منطقه کوه روبار ماسوله ترتیب یافته بود تعداد42 نفر از کوهنوردان و کارگران در این برنامه شرکت داشتند.اگرچه باد شدید و همراه با اندکی باران  ابتدا  برنامه را  با مشکلاتی  روبرو ساخته بود اما  پس از صرف صبحانه ، وضعیت هوا بهتر شد  و پس از رسیدن به سه روبار(سه رووار) همراهان به دو دسته  تقسیم شدند  تا بمنظور احتمال  خطر رودخانه ها ، تنها افرادی که  تمایل دارند به  " کوه روبار  "بروند.


همچنین تعداد ی دوستان  از رامسر ، املش ، رودسر ، لاهیجان ، نصیرمحله و شفت در این برنامه حضور داشتند.

بی مناسبت نیست  اسمی که بر ماه  دوم بهار گذاشته اند  . " اردی بهشت  " ماهی که تمامی ارتفاعات و یلاقات استان گیلان  جلوه زیبایی  طبیعی خود را به رخ تماشاچیان می نمایاند. " کوه روبار " این روز " بهشتی " بود که دشت وسیع آن تنها در دیده گان قابل تجسم بود و نه در کادری محدود از عکس  .دشتی از  گل های وحشی زرد و آبی و سفید  ، در ترتیبی همگون و هارمونی ای از رنگ هائی درخشنده در  زمینه سبز چمن ها ،و بادی ملام بهاری ای که  گل ها را زیر درخشش نور  خورشید و در  جهت وزش خود ، ردیفی خاص و هماهنگ  می بخشید. بوی ملایمی از گل ها بر مشام می رسید و آواز خوشی از پرندگان به گوش . زیبا  و زیبا آنقدر  که احساس کنی  ابر و باد و زمین و  زمان دست بدست هم داده اند  تا دیده گانی  باور کنند  زیبائی را .

سپس با پیوستن به همراهان مان در خوج خونی ، و صرف ناهار  به طرف ماسوله حرکت کردیم . جلسه پایانی  که عموما در هر برنامه کوه نوردی تشکیل می شود  توسط دوستان مطالبی  در باره کارکرد واهداف آینده هیات کوهنوردی استان و استعماع  پرسش های  همراهان بود. پیشنهاد همراهی برای  انجام کاری بیشتر بمناسبت روز کارگر مانند  پخش برو شوری بمنظور اطلاعاتی بیشتر ، یکی از پیشنهادات بود. سپس از اینجانب خواسته شد تا مطالبی در خصوص  مناسبت " روز جهانی  کارگر"   گفته باشم .

پس از اتمام جلسه پایانی ، راهی ماسوله بمنظور سوار شدن  مینی بوس ها شدیم .