توانمند کردن زنان از طریق چالش های کوه نوردی

تا ژانویه 2005 ، برای عملی کردن این چالش تیمی از زنان را تشکیل دادیم. هیچ وب سایتی نداشتیم ، دانش ساخت وب سایت را نداشتیم و پولی هم برای انجام آن نداشتیم. حساب بانکی هم  برای نگهداری پول نداشتیم. بسیاری از ما جمع آوری 10 دلار را مشکل یافتیم چه برسد به 250000 دلار.

پس از آن دریافتیم ، عملا باید این کوه ها را – کوه کنیا به ارتفاع 17057 فوت ، کوه مرو به ارتفاع 14980 فوت ، و کوه کیلیمانجارو به ارتفاع 19360 فوت – صعود کنیم. ما یک گروه کوه نوردی نبودیم ، بلکه زنانی عادی بودیم که اکثرشان هرگز قبلا به کوهی صعود نکرده بودند. خوشبختانه ، زمان داشتیم تا برای صعود به ارتفاعات خود را از نظر بدنی آماده سازیم.

در ژانویه 2007 ، اولین تیم کاملا زنانه بودیم که  سه تا از مرتفع ترین قلل آفریقا را در مدت سه هفته صعود می کردیم. برای سه سازمان در شرق آفریقا بیش از 385000 دلار جمع کردیم و چالش عظیمی را که در سال پیش برای خودمان وضع کرده بودیم کامل کردیم.

وقتی گام های نهایی را در دامنه های کیلیمانجارو پیمودیم ، به واسطه پایان تلخ و شیرین آن احساس پریشانی کردیم. خوشبختانه ، زنان از سرتاسر دنیا با ما تماس گرفتند و اصرار کردند چالش دیگری را سازماندهی کنیم و اجرای برنامه 3Peaks3Weeks را به عنوان رویدادی سالانه آغاز کردیم.

از ژانویه 2007 تا حالا ، 44 زن در چهار رویداد سالانه چالش 3Peaks3Weeks شرکت کردند. سن زنان از 20 تا 63 سال در نوسان بود و ملیت های استرالیا ، کانادا ، فرانسه ، انگلستان ، ایرلند ، اسکاتلند و ایالات متحده آمریکا را داشتند. در تیم مان مادر ، پزشک ، بانکدار و دانشجو داشتیم. با داشتن صدها پشتیبان ، بیش از 685000 دلار جمع آوری و بین سه سازمان غیرانتفاعی واقع در شرق آفریقا توزیع کردیم.

مردم همیشه می پرسیدند ، برنامه بعدی تان چیست؟ در دسامبر 2010 ، با تاسیس Peaks Foundation یا بنیاد قله ها به این درخواست پاسخ دادیم. اکنون چالش هایی را در سرتاسر دنیا ارائه می کنیم. هدف ما دادن انگیزه ، الهام بخشیدن و توانمند کردن زنان سرتاسر جهان جهت بالا بردن دید خود و رسیدن به بالاترین سطح استعدادشان ، نه تنها از طریق چالش های مبتنی بر کوه که ما سازماندهی می کنیم بلکه همچنین از طریق سازمان هایی که با جوامع محلی همکاری می کنند و ما از آنها حمایت می کنیم می باشد. ما هنوز هم به جمع آوری پول برای سازمان های اثربخش که کمبود بودجه دارند اما به فراهم کردن فرصت ها و ارتقا زنان و دختران می پردازند ، ادامه می دهیم.

نویسندگان : خانم ها چلو چیک و لورا هارت استون

ارسال متن : دکتر مسعود حمید ی

منبع : کوهنوردی ٰ ورزش و سلامتی . 

ترجمه از منبع : http://www.climbforchange.com/blog/2011-04-07/women-empowering-women-through-mountain-adventure-challenges

/ 0 نظر / 8 بازدید