ساقیا آمدن عید مبارکبادت

داد زد و بد و بیراه گفت ، خدا سکوت کرد . آسمان و زمین را به هم ریخت ، خدا سکوت کرد . جیغ زد و جار و جنجال راه انداخت ، خدا سکوت کرد . به پر و پای فرشته و انسان پیچید ، خدا سکوت کرد . کفر گفت و سجاده دور انداخت ، خدا سکوت کرد .دلش گرفت و گریست و به سجاده افتاد . خدا سکوتش را شکست و گفت : «عزیزم اما یک روز دیگر هم رفت . تمام روز را به بد و بیراه و جار و جنجال از دست­دادی،تنها یک روز دیگر باقی­است. بیا و لااقل این یک روز را زندگی کن . »

لا به لای هق هقش گفت: « اما با یک روز ! با یک روز چه کار می توان کرد !؟ »

خدا گفت : « آن کس که لذت یک روز زیستن را تجربه کند ، گویی که هزار سال زیسته است و آنکه امروزش را درنمی یابد ، هزار سال هم به کارش نمی آید .» و آنگاه سهم یک روز زندگی را در دستانش ریخت و گفت : « حالا برو و زندگی کن .»

او مات و مبهوت، به زندگی نگاه کرد که در گودی دستانش می درخشید . اما می ترسید حرکت کند ، می ترسید راه برود، می ترسید زندگی از لای انگشتانش بریزد . قدری ایستاد... بعد با خودش گفت :وقتی قردایی ندارم ، نگه داشتن این زندگی چه فایده ای دارد . بگذار این یک مشت زندگی را مصرف کنم .

آن وقت شروع به دویدن کرد زندگی را به سر و رویش پاشید ، زندگی را نوشید و زندگی را بویید و چنان به وجد آمد که دید می تواند تا ته دنیا بدود ، می تواند بال بزند ، می تواند پا روی خورشید بگذارد ، می تواند...

او در آن یک روز آسمانخراشی بنا نکرد ، زمینی را مالک نشد ، مقامی را به دست نیاورد اما ... اما در همان یک روز دست بر پوست درخت کشید . روی چمن خوابید . کفش دوزکی را تماشا کرد .

سرش را بالا گرفت و ابرها را دید و به آنهایی که نمی شناختندش سلام کرد و برای آنها که دوستش نداشتند از ته دل دعا کرد .

او در همان یک روز آشتی کرد و خندید و سبک شد ، لذت برد و سرشار شد و بخشید ، عاشق شد و عبور کرد و تمام شد .

او همان یک روز زندگی کرد اما فرشته ها در تقویم خدا نوشتند : « امروز او در گذشت ، کسی که هزار سال زیسته بود
! »


  شادی مجلسیان در قدم مقدم توست
جای غم باد هر آن دل که نخواهد شادت

فرا رسیدن سال نو خجسته و مبارک

/ 5 نظر / 8 بازدید
سمیرا

با سلام و تشکر از مطلب زیبای شما سال نو را به شما و تمامی دوستان و کوهنوردان محترم تبریگ می گویم امیدوارم همه سال خوشی داشته باشند.

حميد رضا كيابي

با عرض سلام . مطلب بسيار دلچسب و زيبايي بود اميد وارم در سال جديد شما و همه همنوردان و كوهنوردان عزيز سال موفق و پر نشاطي را سپري نمائيد.

aigoon

salamba tashakor az matne besyar ziba v amuzande v ba tabtabrike sale no khedmat shoma dust gerami ,omidvaram sali poraz shadi dar pish dashte bashid.

یونس

تشکر از دوستان گرامی و آرزوی سال نو همراه با شادی ، موفقیت و سلامتی

یونس

تشکر از دوستان و آرزوی سالی خوب و همراه با شادی و سلامتی برای همگان