صعود به قله تیراو

گزارش پایین از دوست همراه مان در برنامه آقای حسین مژدهی است:

 

جمعه 8-3-94
گیلان-رضوانشهر-قله تیرو
برنامه امروزمان در کوه، همه اش هیجان بود وادرنالین...!
همه چیز با یک شوخی ساده شروع شد...!
در روزی نیمه ابری و گاهی افتابی که هوای شب قبلش بارانی بود،برنامه به خوبی اغاز شد...
اگرچه در ابتدا، بی نظمی هایی به همراه داشت ولی خوب پیش رفت ...
تقریبا ساعت 12:30روی قله 2916 متری تیرو بودیم...
همه عکس میگرفتند. بعضی ها سلفی و بعضی ها هم غیر سلفی...!
منهم به شوخی ، باتومهای کوهنوردی را به شکلی شبیه تیر وکمان در آورده و مثلا بسوی ابرهایی که در پهنه اسمان ارام گرفته بودند نشانه رفتم...!
همنوردان، حدود نیم ساعت مراسم داشتند که روی قله اجرا کردند ودقایق اندکی ازساعت یک بعدازظهر گذشته بود که به سمت پائین حرکت کردیم..
در دامنه یکی از قله های پائین دست که سبز و خرم ومملو از گل وگیاه بود بساط ناهار را پهن کردیم وهنوز چند لقمه ایی تناول نکرده بودیم که چهره اسمان را خشمگین یافتیم...
نخست اعتنایی نکردیم ولی وقتی صدای رعد وبرق را شنیدم فهمیدم که باید بار وبنه را ببندیم و تا به هزیمت ننشسته، عزیمت را اغاز کنیم....
جمع کردن بساط ناهار وبستن مجدد کوله وپوشیدن لباس ضد اب و گرم همان و ریزش بارانهای درشت دانه که بلافاصله تبدیل به تگرگی به فراوانی سنگ بیابان شد همان....!
گویی لشکر ابابیل بر کاروان ابرهه سنگ میباراندند...!
دانه های تگرگ که گاهی به درشتی فندق بود بر سر وکله ما میخورد و موضوع زمانی جالبتر شد که در سراشیبی تندی که اکنون مملو از یخ وتگرگ بود باید راه پائین را در پیش میگرفتیم....!
التماس ما به ابر بهاری که اقا، ان تیر وکمان تنها یک شوخی بود ولاغیر نتیجه بخش نشد و بمدت حدود 15 تا 20 دقیقه ابرهای منطقه هرچی دق دلی داشتند روی ما خالی کردند....!
سبک شدند و اسمان ارام گرفت وتیم ما مثل لشکر شکست خورده هر کدام به سمت وسویی رفتند والبته غالبا با لباس گلی حاصل چندین بار زمین خوردن ...!
بالاخره همگی سالم وبدون هرگونه حادثه ایی خوشبختانه به جاده اصلی رسیدیم و سوار ماشین شدیم...
فکر کنم در عمرم چنین هیجانی تجربه نکرده بودم.همه چیزش جالب بود حتی تگرگش ولی یک چیز خیلی نگران کننده بود و ان رعد برق در کوه که خوشبختانه بخیر گذشت....
در نهایت با طبیعت مجددا دست صلح وصفا واشتی دادیم و سوءتفاهات رفع شد ومجددا ابرها اجازه دادند که خورشید عالمتاب پرتو مهرش را بر ما بتاباند....

 

/ 0 نظر / 62 بازدید