گزارش برنامه شیرین دشت

اردیبهشت  ،ماه گل و زیبایی های طبیعت  کوهستان است  ، هوا  آفتابی بود و باد ملایمی می وزید. با رسیدن به شیرین دشت  که سیلاب ها تغییراتی در شکل رودخانه ایجاد کرده بودند ، مقدار بالاتر از منطقه رودخانه ای رفته و به دشت بزرگی  پر از گل های وحشی که عموما در این ماه  به گل می نشینند رسیدیم .منظره زیبا و شکوهمندی ی از طبیعت را همگان شاهد بودیم . گل های زرد آتشین بر صفحه سبز از ساقه ها ، و بر دامنه ای شیب دار از کوه ، قدرت هنرمندی ماهر از آفرینش را نشانگر بود.زنبورها از شهد گل های وحشی  سر مست بودندو کفش های مان از گرده ها ی زرد رنگ  ، عطر گرفته بودند !

پس از صرف ناهار حضار دور هم جمع شدند تا برنامه ی فرهنگی ای در خصوص  اجرای  صعود و همچنین مناسبت روز کارگر داشته باشند. آقای مصطفی قامتی سرپرست گروه کارگری استان ، آقای یونس محمدی پور را بعنوان جلسه گردان انتخاب نمودند . پس از آن  آقای محمدی پور با عرض سلام و تبریک روز کارگر  همچنین روز معلم ، مطالبی بدین شرح گفتند: " اگر چه روز کارگر و روز معلم در کنار هم هستند اما اگر عنوان کادر  رسمی فرهنگیان را نادیده بگیریم همه ما دانش آموزان ، و دانشجویان و کسانی که فعالیت فرهنگی می کنند  بواقع فرهنگی هستند. در خصوص روز کارگر و مشکلات عدیده ای که کارگران برخوردارند آنقدر هست که نیازی  مجدد نباشد که بیان شود " انگاه از آقای منوچهر خوش بین خواست تا متنی را در خصوص تاریچه  چگونگی شکل گرفتن روز جهانی کارگر بخواند.

ادامه برنامه را آقای محمدی پور با جمله ای به شرح زیر شروع کرد:" هزینه ای که برای خریدن کتاب می پردازیم بسیار کم تر از هزینه ای است که در آینده برای نخواندن آن پرداخت خواهیم کرد" آنگاه با توضیحاتی در مورد ارزش  کالا این سوال را مطرح کرد که اگر فرض ، کارخانه ای در روز ده دستگاه جارو برقی  تولید می کند ، کارگری با نظریه ای که می دهد منجر به دو برابر شدن تولید این دستگاه شود ، انگاه در آمدی که حاصل از این کار و نظر کارگر بوده مال کیست ؟آیا مال کارفرما و سرمایه گذار است ؟ آیا مال کارگری که این نظریه را داده است ؟ آیا مال کارگران هست یا مال جامعه بزرگ تری است ؟ "

بعد از این از آقای  عباس سپهری مطالبی از قوانین تامین اجتماعی و کارگری را برای  حضار  بیان داشتند.همچنین آقای  کشاورز متن و شعری در ارتباط با این مناسبت خواندند.

پس از ان آقای محمدی پور با  توجه به انتخابی که در آینده در ارتباط با تعیین سرپرست کوهنوردی استان خواهیم داشت گفتند امید داریم فردی انتخاب شود که با ما کوه می آید با ما آواز می خواند و درد کوهنوردان را می داند.

 

سپس آقای مصطفی قامتی به جمع بندی موارد پرداخت و ضمن تبریک این روز ، موضوعاتی  در خصوص گروه کارگری استان مطرح نمودند.

/ 0 نظر / 57 بازدید